BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

portal

Włosi w Węgrowie
Opublikowano: 09.06.2008
Powrót
Drukuj
Pdf
Kontakt

Logo - Education, Audiovisual & Culture Executive Agency

Logo - Europen for Citizens Programme

 

 

 

 

Logo - Citizenship

 

WĘGRÓW I VALSOLDA

PARTNERSTWO DLA WSPÓLNEJ EUROPY

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ W RAMACH PROGRAMU EUROPA DLA OBYWATELI

    W najbliższych dniach gościć będziemy w Węgrowie delegację z włoskiego miasta Valsolda. Goście przyjeżdżają do nas na zaproszenie Burmistrza Węgrowa. Ich pobyt w Węgrowie jest możliwy dzięki dofinansowaniu ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu „Europa dla Obywateli - Miasta Partnerskie”.

    Delegacja przylatuje do Polski w środę 11 czerwca, natomiast do Węgrowa zawita w czwartek 12 czerwca. Delegację tworzą Burmistrz Valsoldy Pan Alberto Di Maria wraz ze swoim zastępcą, radni, przedstawiciele organizacji pozarządowych, instytucji miejskich Valsoldy oraz Orkiestra „Filarmonica di Valsolda”.

    W piątek o godz. 10:00 w sali WOK Goście spotkają się z przedstawicielami węgrowskich organizacji pozarządowych. W tym samym czasie Orkiestra z Valsoldy będzie uczestniczyła w warsztatach muzycznych z Orkiestrą Dętą z Węgrowskiego Ośrodka Kultury. O godz. 15:00 w WOK odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej Węgrowa, w trakcie której Burmistrzowie obu miast podpiszą umowę partnerską. W Sesji uczestniczyć będzie Profesor Mariusz Karpowicz, który przedstawi zgromadzonym historię łączącą nasze miasta. Sesję poprzedzi krótki koncert w wykonaniu orkiestr dętych z Węgrowa i Valsoldy.

    W sobotę Goście spotkają się z węgrowskimi biznesmenami oraz uczestniczyć będą w XII Festiwalu Obrzędów Weselnych „Regiony Europy”. Na scenie plenerowej usłyszymy koncert „Filarmonica di Valsolda”. Innym włoskim akcentem będzie występ Marco Bocchino z Zespołem, którzy zaprezentują najpopularniejsze włoskie piosenki.

    W niedzielę delegacja zwiedzi Zamek w Liwie oraz weźmie udział w Mszy Świętej w Bazylice Mniejszej o godz. 16:00.

Mieszkańców Węgrowa zapraszamy na spotkania z naszymi Gośćmi z Włoch!

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
Pdf
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu