BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

portal

Wizyta niecodziennych turystów w Krainie Mistrza Twardowskiego
Opublikowano: 25.07.2013
Powrót
Drukuj
Pdf
Kontakt
grafika

Jednym z kolejnych kroków, jakie Miasto Węgrów czyni dla promocji Ziemi Węgrowskiej i jej potencjału turystycznego, jako Produktu Turystycznego - Kraina Mistrza Twardowskiego był tzw. Study Tour  - wizyta studyjna przedstawicieli biur podroży oraz mazowieckich oddziałów PIT PTTK w okolicach Węgrowa. Wizyta odbyła się  23. 07 (wtorek), a jej hasło przewodnie brzmiało: „Legendy i baśnie Mazowsza  - Kraina Mistrza Twardowskiego”. Zaproszeni goście reprezentowali następujące firmy i instytucje: Wirtur, PIT PTTK w Żyrardowie, AB Poland Travel, Stołeczne Biuro Turystyki, Mazurkas Travel Poland.

Wspólnie z przewodnikiem Jadwigą Giers, która przybliżała uczestnikom historię okolic Węgrowa  oraz ich zabytków goście zwiedzili Muzeum Architektury Drewnianej w Suchej, byli w Wyszkowie i na Sowiej Górze. Głównym punktem, „sercem” Krainy Mistrza Twardowskiego oraz miejscem z mnogością zabytków w wizycie studyjnej niecodziennych turystów był Węgrów. Zapoznali się tu z historią oraz ciekawymi anegdotami o Mistrzu Twardowskim – „patronie” całej Krainy, a także o jego słynnym Lustrze. Opowieści owiane były tajemniczością, czarami oraz wywierały wpływ na wyobraźnię i zaciekawiały. Zwiedzili: Bazylikę Mniejszą,  Zespół Poklasztorny, Dom Gdański i wystawę poplenerową „Kraina Mistrza Twardowskiego”; Rynek Mariacki; przejeżdżali obok Drukarni Ariańskiej, Lapidarium Żydowskiego i domu rabina; Kościoła i Cmentarza Ewangelickiego. W Hotelu Everest popróbowali specjałów Krainy Mistrza Twardowskiego.

Uczestnicy wizyty studyjnej otrzymali od samorządu Miasta Węgrowa  upominki - gadżety, aby pamiętali, mówili i wrócili jeszcze do Krainy Mistrza Twardowskiego. Stady Tour przewidywało również zwiedzanie Pałacu w Starejwsi, odwiedzenie gospodarstw agroturystycznych „Bania na Mazowszu” oraz „Pod Gwiazdami”, Stajni Konik Polski, Stadniny w Nowej Wsi Kosowskiej.

Wizyta studyjna 15 przedstawicieli mazowieckich instytucji i firm miała na celu zapoznanie z Produktem Turystycznym Kraina Mistrza Twardowskiego oraz w dalszej kolejności jego promocją w działalności turystycznej poprzez propagowanie wiedzy o Krainie w środowisku branżowym oraz turystycznym.

Study Tour zorganizowane zostało wspólnie z Mazowiecką Regionalną Organizacja Turystyczną w ramach projektu „Promocja skomercjalizowanych pakietów turystycznych w ramach rozwoju sieciowych produktów turystycznych Mazowsza” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
Pdf
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu