BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

19-latek z Węgrowa Mistrzem Polski Juniorów w kick-boxingu
Opublikowano: 20.10.2020, wyświetleń: 562
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

Złoto i tytuł Mistrza Polski Juniorów w formule light-contact kat.-89 kg dla Adama Brzozowicza. Brąz w formule pointfighting kat.-74 kg dla Marcina Włogi. To sukcesy podopiecznych Węgrowskiego Klubu Sfinks, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Polski Juniorów, Seniorów i Masters w Formułach Light Contact i Pointfighting w Nowym Mieście Lubawskim.

W turnieju udział wzięło 268 kick-boxerów z 54 klubów z całego kraju. Swoją klasę potwierdzili medaliści, w tym złoci, Mistrzostw Świata i Europy, ale nie obyło się również bez niespodzianek. Udany debiut na turnieju o ogólnopolskiej randze zaliczył Adam Brzozowicz, który po dwóch zwycięskich, niezwykle zaciętych walkach zdobył złoty medal, tym samym zyskując tytuł Mistrza Polski w kick-boxingu w formule light-contact, w kat. wagowej – 89.  Ubiegłorocznego sukcesu z Mistrzostw Polski w Węgrowie nie powtórzył Marcin Włoga, który tym razem debiutował w juniorach.  17-latek zajął trzecie miejsce w formule pointfighting, w kategorii – 74 kg.

- Obaj zawodnicy pokazali się z najlepszej strony – mówi trener WKS Sfinks, Jakub Górecki i dodaje, że do Nowego Miasta Lubawskiego jechał z wielkimi nadziejami na zwycięstwo. - Udało się. Adam jest zawodnikiem, który w barwach naszego klubu wystąpił po raz pierwszy. Walki jakie stoczył nie były łatwe. Nie obyło się też bez rozlewu krwi i towarzyszących temu emocji. W finale Adam pokazał charakter jakim powinni wyróżniać się wszyscy zawodnicy. Po niefortunnym ciosie w twarz i złamaniu nosa przez kick-boxera z gdańskiego klubu kick-boxingu DUET, nie zszedł z maty. Walczył do końca. Okazuje się, że było warto - mamy kolejnego Mistrza. Marcin z kolei debiutował w kategorii juniorów w light-contactcie. Stoczył zwycięską przed walkę i awansował do ćwierć finału. Marcin trafił na doświadczonego zawodnika z klubu Rebelia w Kartuzach. W połowie drugiej rundy, mimo że wygrywał na punkty, po kopnięciu w głowę zaliczył nokaut. Szczęścia zabrakło też w poinfightingu. Ostatecznie do Węgrowa przywiózł brązowy medal – tłumaczy trener Jakub Górecki.

Zdaniem trenera polskiej reprezentacji light contact - Leszka Jobsa – na turniej do Nowego Miasta Lubawskiego przyjechała krajowa czołówka kickbokserów, a mistrzostwa przebiegły bardzo sprawnie, mimo obostrzeń związanych z bezpieczeństwem epidemicznym.

Organizatorami MP byli: MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie, Zamek Expom Kurzętnik, Urząd Gminy Kurzętnik, Urząd Miasta Nowe Miasto Lubawskie, Expom S.A., MOSiR Nowe Miasto Lubawskie, a patronatem wydarzenie objął Polski Związek Kickboxingu.

Informacja prasowa Sfinks Węgrów

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu