BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

4 mln zł na budowę dróg w Węgrowie.
Opublikowano: 18.06.2020, wyświetleń: 1247
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

Miasto Węgrów pozyskało 4 mln zł od Samorządu Województwa Mazowieckiego na budowę ulicy Obrońców Westerplatte i ulicy gen. Władysława Sikorskiego w Węgrowie.

W dniu 17 czerwca 2020 roku odbyła się, w Domu Gdańskim w Węgrowie, uroczystość podpisania umowy, na którą przybyły: Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Pani Elżbieta Lanc i Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Pani Janina Ewa Orzełowska. 

Pani Marszałek Elżbieta Lanc i Pani Marszałek Janina Ewa Orzełowska mówiły o poprawie bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i kierowców, dzięki realizacji tej inwestycji. Pogratulowały władzom miasta dobrze przygotowanego wniosku oraz podziękowały za dotychczasową współpracę. Burmistrz Pan Paweł Marchela podziękował Samorządowi Województwa Mazowieckiego za owocną współpracę i możliwości uzyskania dofinansowań dla wielu projektów w Węgrowie. Cieszy go fakt, że i te ulice w końcu doczekały się remontu. Zastępca burmistrza Pani Halina Ulińska przypomniała o inwestycjach i zadaniach, które zostały zrealizowane w ubiegłym i bieżącym roku w Węgrowie, dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Z ramienia Województwa umowę podpisali Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Pani Elżbieta Lanc i Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Pani Janina Ewa Orzełowska, natomiast ze strony miasta Burmistrz Paweł Marchela przy kontrasygnacie Skarbnik Agnieszki Kądzieli-Biernat.

Projekt został dofinansowany ze środków Województwa Mazowieckiego w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju Województwa Mazowieckiego” obejmuje rozbudowę ulicy Obrońców Westerplatte oraz ul. gen. Władysława Sikorskiego, w tym m.in. wykonanie nawierzchni jezdni, budowę chodników, dojść do posesji i zjazdów do działek przylegających do ulicy, budowa sieci sanitarnej, kanalizacji deszczowej, powstanie miejsc postojowych.

Dodatkowo przebudowane zostaną skrzyżowania z drogą krajową nr 62 – ul. Gdańska oraz ul. Piaskowa.                                                                              

Całkowita wartość projektu to 7.000.000 PLN, wysokość dofinansowania wynosi 4.000.000 PLN.  Termin realizacji do końca 2021 r.

Obecnie ulica Sikorskiego:

Ulica Obrońców Westerplatte:

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu