BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

TURNIEJE PIŁKARSKIE W WĘGROWIE
Opublikowano: 21.08.2019, wyświetleń: 1286
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

W dniach 17-18 sierpnia na stadionie miejskim w Węgrowie zostały rozegrane turnieje piłkarskiedla dzieci do lat 8 -10  zgodnie  z wymaganiami Polskiego Związku Piłki Nożnej i w oparciu o przepisy międzynarodowych organizacji: UEFA i FIFA Wzięło w nich udział prawie 140 zawodników reprezentujących 13 drużyn. Kierownikiem Turnieju był Henryk Giers Prezes Stowarzyszenia. 

          

W sobotę do rywalizacji przystąpili futboliści urodzeni w roku 2009 i młodsi. W zawodach wystąpiło 6 zespołów. Turniej odbywał się systemem „każdy z każdym”. Mecze trwały 2x10min. Najlepszym zespołem okazali się reprezentanci Akademii Piłkarskiej Sokołów Podlaski, którzy wygrali wszystkie mecze, zdobywając 15 punktów i strzelając aż 38 goli swoim rywalom. Na drugim miejscu uplasował się SEMP Siedlce z 12 punktami i bramkami 25:4. Trzecią pozycję zajęła druga drużyna Czarnych Węgrów z dorobkiem 9 punktów  i bramkami 13:6. Dalsze miejsca zajęli: Czarni I Węgrów, OSiR Sokołów Podlaski i Rywal Ruchna. Wręczono nagrody wyróżniającym się zawodnikom. Otrzymali je: Błażej Bulak, Michał Kalata i Bartosz Marciniak.

W drugim dniu turnieju do współzawodnictwa przystąpili piłkarze urodzeni w roku 2009, w turnieju tym uczestniczyło 7 drużyn, w tym o rok starszy zespół Czarnych Węgrów, który wystąpił poza konkursem. Najlepszym zespołem w tym gronie okazała się pierwsza ekipa gospodarzy, która wyprzedziła Masovię Siedlce i MKP Pogoń Siedlce. Na dalszych miejscach uplasowały się: GUKS Korytnica, Czarni II Węgrów i Naprzód Skórzec. Nagrody dla najlepszych graczy powędrowały do: Jasia Domańskiego, Kamila Tarasa i Arkadiusza Gałeckiego. 

Turniej rozgrywany na świetnie przygotowanych boiskach prowadzili przedstawiciele Wydziału Sędziowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Siedlcach – Piotr Pniewski, Cyprian Skórka i Wiesław Soliński. Opiekę medyczną sprawował Jacek Panufnik z Węgrowskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej.     

                                                                                                               

Imprezy piłkarskie stały na wysokim poziomie. Młodzi zawodnicy zaprezentowali świetne już wyszkolenie techniczne, zaangażowanie, ambicję i wolę walki. Na trybunach miejskiego stadionu popisy młodziutkich aktorów podziwiali licznie zgromadzeni kibice. Puchary, medale, nagrody rzeczowe i dyplomy wręczył uczestnikom turniejów Wiesław Krzanowski – wiceprezes Stowarzyszenia Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży w Węgrowie i Henryk Giers Prezes Stowarzyszenia oraz sędziowie.

Tekst i foto: H. Giers/SRSDziM

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu