BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

Rozpoczęły się ferie zimowe
Opublikowano: 30.01.2019, wyświetleń: 921
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika
Dołączone pliki

Od 28.01.2019 r. rozpoczęły się długo oczekiwane przez dzieci ferie zimowe. Znaczna część uczniów spędzi je w mieście, dlatego też Miasto Węgrów w ramach konkursu  „Organizacja wypoczynku zimowego dzieci i młodzieży szkolnej w 2019 r.” wsparło finansowo różne formy zajęć.

1

W dniu 30 stycznia  burmistrz Paweł Marchela spotkał się z uczestnikami zimowego wypoczynku organizowanego przez  Parafię pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny „Wesołe ferie ‘’, ‘’Otwartych drzwi ’’ zorganizowanych przez świetlicę Caritas, a 31 stycznia z dziećmi Uczniowskiego Klubu Sportowego "Świetlica Społeczna". Podczas spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej dzieci miały okazję zadać pytania na temat pracy burmistrza. W Domu Gdańskim odbyło się również spotkanie z regionalną twórczynią ludową Małgorzatą Pepłowską której twórczość była wielokrotnie  nagradzana  nie tylko w kraju (warto wspomnieć, że tkaniny dwuosnowowe wykonane przez Panią Małgorzatę Pepłowską eksponowane są w Watykanie czy Białym Domu).

5310

Pani Małgorzata Pepłowska oprowadziła dzieci po Muzeum Tkaniny Podlaskiej, gdzie dzieci mogły podziwiać szereg wykonanych przez nią prac, zobaczyć jak wygląda praca na krośnie, jak również podziwiać wycinanki z opłatka Pani Czesławy Rowickiej.

5898 z

5250

Burmistrz Paweł Marchela towarzyszył dzieciom w zwiedzaniu ekspozycji Domu Gdańskiego i opowiedział o pracach związanych z renowacją Rynku Mariackiego w Węgrowie.

5459

6022 z

Na zakończenie spotkania dzieci wraz z opiekunami ks. Wojciechem Wysockim z parafii WNMP, wolontariuszami oraz Panią Katarzyną Gontarz z węgrowskiej świetlicy Caritas, opiekunami z świetlicy społecznej Panią Wandą Kosińską i Panią Jolantą Supleńską podczas warsztatów artystycznych wykonywały kwiaty z bibuły.

5384

Caritas, Parafia WNMP jak również " Świetlica Społeczna " przygotowały uczestnikom wiele atrakcji. W ramach wypoczynku Caritas dzieci skorzystają m.in. z warsztatów plastycznych, muzyczno-tanecznych, wyjść do kina oraz wyjazdu na lodowisko i basen w Siedlcach. Uczestnicy „Wesołych ferii ” skorzystają z serii jednodniowych wycieczek tj. wycieczki do Siedlec na basen, kręgle, park trampolin a także wycieczki do Wyszkowa i Warszawy gdzie odwiedzą manufakturę cukierków oraz Łazienki Królewskie, dzieci ze Świetlicy Społecznej odwiedzą m.in. Planetarium i Krickolandię.  Zapewnienie dzieciom tak wielu atrakcji było możliwe dzięki  pomocy finansowej  Miasta Węgrowa -  za co Burmistrz otrzymał serdeczne podziękowania.

5219 p

5769 z

5585

 6066 z

Miasto Węgrów przekazało  w 2019 r. dofinansowanie na rzecz zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży również następującym podmiotom : Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży, Parafia pw. św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy, Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Fidei” Węgrów, Stowarzyszenie Taneczno – Gimnastyczne „Max Dance”, Chorągiew Mazowiecka Związku Harcerstwa Polskiego- Hufiec Doliny Liwca w Węgrowie.

 

Wszystkim dzieciom życzymy aktywnego, radosnego i bezpiecznego wypoczynku !

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu