herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

Opublikowano: 15.02.2018, wyświetleń: 1373
PDF
Kontakt
grafika

Ostatnie miesiące były czasem wytężonej pracy dziewcząt trenujących w Akademii Siatkówki i Stowarzyszeniu Piłki Siatkowej Olimpia Węgrów. Ich celem był awans do pierwszej ligi kadetek.

Pod czujnym okiem trenerów zawodniczki przygotowywały się  do sezonu 2017/2018 już od wakacji. Na letnim obozie w Gdańsku oraz na hali w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie szlifowały swoją siłę, szybkość i wytrzymałość.

Kolejne miesiące to starty w turniejach towarzyskich w Ostrołęce i Nadarzynie oraz żmudna praca nad kondycją, dopracowaniem techniki i taktyki zespołowej. Niezwykle ambitnie dziewczęta przystąpiły do Mistrzostw drugiej ligi, gdzie zajęły II miejsce dzięki czemu miały możliwość zagrać w barażach o I ligę.

Do pierwszego z dwóch meczy barażowych doszło w Węgrowie 4 stycznia 2018 r. z MOS Wola Warszawa II, gdzie nasze zawodniczki wygrały zdecydowanie 3:0. 7 stycznia odbył się drugi mecz, który z kolei niespodziewanie przegrały. O awansie miał zadecydować  tzw. „Złoty set”.

Po przeszło 2.30h trwania meczu kadetki w składzie: Małgorzata Pazio, Weronika Jarmoc, Anna Trusiewicz, Aleksandra Plewka, Aleksandra Frączek, Kamila Parzyszek, Natalia Górska, Marzena Górska, Oliwia  i Julia Powierza, Magdalena Piasecka wygrały seta 15:12 i wywalczyły awans do pierwszej ligi kadetek.

Ten niewątpliwy sukces to efekt wieloletniej pracy trenerki Małgorzaty Kozieł, która swoim zaangażowaniem i wytrwałością wyszkoliła te niezwykle utalentowane dziewczęta.