BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

Odetchnij! Czyste mazowieckie
Opublikowano: 07.12.2017, wyświetleń: 1508
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

O tym, że ekologia, nasz styl życia i troska o czyste powietrze jest ważna

dla wszystkich ludzi przekonywał Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera,

który 7 grudnia 2017 r. odwiedził Szkołę Podstawową Nr 2

im. Jana Pawła II w Węgrowie w ramach kampanii

„Odetchnij! Czyste mazowieckie”.


Spotkanie rozpoczął występ laureatów Mistrzostw Świata w Libercu Formacji Taneczno-Akrobatycznej AVOCADO.

Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki zwrócił się do dzieci i młodzieży z apelem o rozwagę i szacunek do środowiska - Pamiętajmy, że to nasze codzienne nawyki wpływają na powietrze, którym oddychamy. W przyszłości będziecie decydować o jakości powietrza, dlatego już dziś, wspólnie uczmy się, jak o nie dbać.

Następnie uczniowie obejrzeli filmy zachęcające do dbania o jakość powietrza i wypracowania dobrych nawyków.

Z ekologią związane były również konkurencje przygotowane dla dzieci. Podczas rywalizacji w przeciąganiu liny, dmuchaniu balonów, skokach na piłkach usłyszeliśmy jaką rolę w organizmie człowieka odgrywają płuca i jak ważne jest, by trafiało do nich czyste powietrze.


Dzieci zaprezentowały swoje zdolności w konkursie plastycznym i quizie o czystym powietrzu. Zadania nie były łatwe, a wszyscy, jak podkreślił Burmistrz Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki, spisali się na medal.


Wśród gości zaproszonych do Szkoły, reprezentowanej przez Grażynę Dragan Wicedyrektora Szkoły, obecni byli również: Marek Renik Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach, Aurelia Michałowska Mazowiecki Kurator Oświaty, Adam Ludwikowski Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, Paweł Błasiak Zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, Michał Piotrowski Dyrektor Biura Wicemarszałek Senatu Marii Koc, Jacek Antoński Przewodniczący Rady Miejskiej Węgrowa wraz z Radną Beata Gashi, Hubert Kowalewski Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych, Katarzyna Marchela Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie.

Wiecej o projekcie „Odetchnij! Czyste mazowieckie” na stronie www.mazowieckie.pl


Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu