BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

Międzynarodowy Turniej Smaków
Opublikowano: 07.06.2017, wyświetleń: 1011
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt

Wielkimi krokami zbliża się

IV Międzynarodowy Turniej Smaków na Zamku w Liwie.

Festiwal kuchni na szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego. W otoczeniu nieskażonej przyrody, u podnóża Zamku w Liwie, znów odkryjemy smaki Rzeczpospolitej Obojga Narodów. W tym roku, po raz pierwszy mamy dwoje wyjątkowych gości specjalnych – Jan Kuroń i Joanna Jakubiuk.

Impreza nagrodzona certyfikatem „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Mazowieckiego 2016” odbędzie się już po raz czwarty 25 czerwca 2017r na Zamku w Liwie.  Podczas turnieju będzie możliwość degustacji i zakupu produktów i dań z kuchni: mazowieckiej, podlaskiej, litewskiej, tatarskiej oraz naturalnych przypraw i wyrobów ekologicznych.   

Na odwiedzających, oprócz kiermaszu rękodzieła i produktów regionalnych, czeka wiele atrakcji. W programie przewidziane  m.in. warsztaty zielarskie oraz spacer z  zielarką.  Warsztaty rękodzieła dla dzieci i dorosłych: warsztaty lalkarskie i tkackie oraz robienia kwiatków z bibuły, warsztaty garncarskie. Na scenie zagoszczą artyści m.in. Kapela Łochowska oraz ZPiT Sokołowianie, który poprowadzi również warsztaty tańców podlaskich.  Na podzamczu nie zabraknie również zabaw rycerskich i pokazu walk.

Podczas Turnieju odbywają się konkursy kulinarne na najsmaczniejszą potrawę ze Szlaku WGL oraz na "Gościniec z podróży", czyli kulinarny podarunek ze Szlaku WGL. Udział w konkursach mogą wziąć osoby prywatne, koła gospodyń czy stowarzyszenia z powiatów leżących na szlaku Wielki Gościniec Litewski. Zgłoszone dania będą oceniać m.in. Jan Kuroń – szef kuchni i Joanna Jakubiuk – znawczyni kuchni regionalnej głównie podlaskiej.

Zgłoszenia konkursowe prosimy przesyłać  do 12 czerwca 2017 r. na adres mailowy:   lub pocztą na adres: Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie, ul. Batorego 2, 07-100 Liw. Telefon kontaktowy: +48 536 838 500. Karty zgłoszeniowe oraz regulaminy są do pobrania na stronie internetowej: wielkigoscinieclitewski.pl

Jednak główną rolę odgrywać będą kulinaria, dlatego już dziś zapraszamy na pokaz robienia masła centryfugą i pokaz pszczelarski. Stałym punktem programu jest pokaz robienia sękacza czy lepienia pierogów. Nowością będą warsztaty zielarskie i spacer w poszukiwaniu jadalnych ziół.

Nieodłączną częścią imprezy  jest  akcja "Śniadanie nad Liwcem", czyli piknik śniadaniowy nad rzeką Liwiec, na który zapraszamy rodziny z dziećmi. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

W załączeniu regulamin, karty zgłoszeniowe na konkursy kulinarne i kiermasz.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu