BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

Uroczystości diecezjalne 100-lecia Objawień Fatimskich
Opublikowano: 15.05.2017, wyświetleń: 1566
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt

W sobotnie popołudnie 13 maja 2017 r. węgrowski rynek zapełnił się tysiącami wiernych z Węgrowa i diecezji drohiczyńskiej, którzy przybyli, aby świętować 100-lecie Objawień Fatimskich.

Organizatorem rocznicowych uroczystości była Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Węgrowie, ponieważ Bazylika Mniejsza jest Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Jubileuszowym uroczystościom na węgrowskim rynku przewodniczył Ksiądz Biskup Tadeusz Pikus Ordynariusz Drohiczyński. W modlitewnym spotkaniu udział wzięli pielgrzymi z różnych części diecezji, ruchy i wspólnoty, kapłani i siostry zakonne, mieszkańcy Węgrowa, przedstawiciele parlamentu oraz władze samorządowe Miasta Węgrowa: Przewodniczący Rady Miejskiej Jacek Antoński z radnymi, Burmistrz Miasta Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki oraz Wiceburmistrz Leszek Redosz.


Wydarzenie rozpoczęło czuwanie Kół Żywego Różańca, któremu przewodniczył ks. Roman Kowerdziej – diecezjalny duszpasterz ruchów i stowarzyszeń maryjnych. Centralną częścią ceremonii była Msza Święta sprawowana przez Księdza Biskupa wraz z przybyłymi księżmi. Po Mszy św. odbył się różaniec fatimski wokół bazyliki. Rozważania poprowadził ks. Tadeusz Syczewski – rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Zwieńczeniem uroczystości był Akt zawierzenia Diecezji Drohiczyńskiej Niepokalanemu Sercu Maryi.


Na zakończenie Ksiądz Prałat Leszek Gardziński podziękował wszystkim za liczny udział w diecezjalnych uroczystościach 100-lecia Objawień Fatimskich. Złożył również serdeczne podziękowania Władzom Miasta Węgrowa i pracownikom Urzędu Miejskiego za pomoc w organizacji wydarzenia.

W organizację włączyła się także Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, która przygotowała poczęstunek dla księży i zaproszonych gości.

Sobotnie uroczystości diecezjalne rozpoczęły cykl nabożeństw fatimskich w węgrowskim sanktuarium, które potrwają do października.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu