BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

Gala Sportu
Opublikowano: 10.04.2017, wyświetleń: 2522
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt

7 kwietnia br. w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyła się doroczna, X Gala Sportu. Nominowani sportowcy zostali nagrodzeni w 6 kategoriach: „Najlepszy Sportowiec Roku 2016”, „Trener Roku 2016”, „Najciekawsza Impreza Sportowa w Węgrowie w Roku 2016”, „Sponsor Sportu Roku 2016”,  „Wybitny Sportowiec Rodem z Węgrowa” i „Zasłużony dla Węgrowskiego Sportu”.                                          

Kapituła powołana przez Burmistrza Miasta Węgrowa wybrała laureatów spośród nominowanych zgłoszonych przez kluby sportowe i szkoły.                                 

Na uroczystej Gali Sportu obecni byli przedstawiciele władz miasta: Burmistrz Miasta Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki, Wiceburmistrz Leszek Redosz, Przewodniczący Rady Miejskiej Węgrowa Jacek Antoński, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Węgrowa Jolanta Roguska i radni Rady Miejskiej Węgrowa, władze powiatu węgrowskiego a także zaproszeni goście, a wśród nich: sportowcy, trenerzy, działacze, kibice, sympatycy sportu oraz przedstawiciele firm i przedsiębiorstw.

Oprawę artystyczną wydarzenia zapewnił zespół tańca nowoczesnego AVOCADO oraz Grupa Wokalna z Węgrowskiego Ośrodka Kultury.

Poniżej przedstawiamy tegorocznych laureatów:

Najlepszy Sportowiec Roku 2016

Tytuł:

Martyna Myszkowska- (zgł. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Węgrowie) – zdobyła VI miejsce w  Mistrzostwach  Polski - rzut piłeczką palantową, I miejsce w Mistrzostwach Mazowsza w Czwórboju Lekkoatletycznym, III miejsce w biegu na dystansie 700m. w Europejskich Biegach Młodych Olimpijczyków, I miejsce w Międzynarodowych Zawodach Lekkoatletycznych w sztafecie 4x100m oraz na tych samych zawodach III miejsce w rzucie piłeczką palantową, IV miejsce drużynowo w Mistrzostwach Polski w Czwórboju Lekkoatletycznym w Słubicach.

Gabriela Olędzka – (zgł. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Węgrowie) – zdobyła II miejsce w  Mistrzostwach  Polski  w biegu na dystansie 300 metrów, I miejsce w Mistrzostwach Mazowsza w Czwórboju Lekkoatletycznym, I miejsce w biegu na dystansie 700m. w Europejskich Biegach Młodych Olimpijczyków, I miejsce w Międzynarodowych Zawodach Lekkoatletycznych w sztafecie 4x100m oraz na tych samych zawodach I miejsce w biegu na 100 metrów, IV miejsce drużynowo w Mistrzostwach Polski w Czwórboju Lekkoatletycznym w Słubicach.

Zuzanna Zabadała – (zgł. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Węgrowie) – zdobywczyni II miejsca w biegu na 300 metrów w Pucharze Europy,  I miejsca w  Mistrzostwach  Polski  w biegu na dystansie 300 metrów, gdzie  pobiła  rekord Polski, I miejsce w Mistrzostwach Mazowsza w Czwórboju Lekkoatletycznym, II miejsce w biegu na dystansie 700m. w Europejskich Biegach Młodych Olimpijczyków, I miejsce w Międzynarodowych Zawodach Lekkoatletycznych w sztafecie 4x100m oraz na tych samych zawodach I miejsce w biegu na 300 metrów, IV miejsce drużynowo w Mistrzostwach Polski w Czwórboju Lekkoatletycznym w Słubicach.   

Wyróżnienie:

Izabela Panufnik
Rafał Podbielski
Dominik Marchelewicz
Krzysztof Ufnal
Jakub  Żurawicki

Drużyna piłki ręczniej UKS Niedźwiadek w składzie: Jan Dulba- Kamiński, Hubert Dzundza, Wojciech Joniuk, Piotr Kuć, Filip Kryszkiewicz, Maciej Lipka, Karol Mieszało, Piotr Mieszało, Jakub Pędzich, Oskar Pliszka, Michał Sakowski, Piotr Serafiński, Robert Skolimowski, Mikołaj Skórka, Aleksander Sołowiński, Grzegorz Tabor, Oliwier Zbrożek.

Dawid Klupś


Trener Roku 2016

Tytuł:

Wielogórska Anna - zgłoszona przez Burmistrza Miasta Węgrowa/Węgrowski Ośrodek Kultury -  tancerka, choreograf. Obroniła z wyróżnieniem dyplom choreografa o specjalizacji taniec współczesny w Krakowie. Naukę tańca rozpoczęła w formacji tańca “Caro -dance” w Siedlcach. Od 2014r. prowadzi zajęcia z tańca jazzowego w Węgrowskim Ośrodku Kultury z grupą juniorek i grupa dziecięcą zespołu AVOCADO. Dzięki przekazanej wiedzy i umiejętności oraz przygotowywanym choreografiom dziewczęta zdobywają najwyższe laury w Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Świata, godnie reprezentując miasto Węgrów.


Wyróżnienie:

Waldemar Kulik
Paweł Kuć


Najciekawsza Impreza Sportowa w Węgrowie w Roku 2016 

Tytuł:

I Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wicemarszałek Senatu Marii Koc – impreza zgłoszona przez MKS Czarni Węgrów i Gimnazjum im. Jana Dobrogosta Krasińskiego. Turniej odbył się w dniach 04/05.06.2016 roku. W turnieju wzięło udział czternaście ekip, goście z Anglii, Litwy,  drużyny z Warszawy, Siedlec, Białegostoku, Sokołowa Podlaskiego, Łochowa, Dobrego, Mińska Mazowieckiego, powiatu Garwolińskiego i gospodarze turnieju, drużyna MKS Czarni Węgrów i Przyjaciele. Każda z drużyn liczyła od 18 do 22 członków. Cały turniej rozpoczął się na Rynku Mariackim w Węgrowie skąd przy akompaniamencie orkiestry z Ostrowi  Mazowieckiej uczestnicy przemaszerowali na Stadion Miejski.

Link do relacji z turnieju


Sponsor Sportu Roku 2016

Tytuł:

FIRMA ADDIT - Dyrektor Marian Klimek – (zgł. Miejski Klub Sportowy „Czarni” Węgrów)  - główny sponsor Akademii Czarnych. Addit jest producentem kontraktowym, dostawcą procesów i systemów części z blach oraz produktów, modułów, systemów, aparatury i maszyn.Wyróżnienie:

KOSTKAR - Marek Karski
TEKMAR - Marek i Agnieszka Boczkowscy     
ML MEBLE - Dariusz Niszcz
PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI W WĘGROWIE - Prezes Jacek Stosio
FIRMA TOPAZ - Zbigniew Paczóski
HOTEL RESTAURACJA EVEREST
SOKOŁÓW S.A.
PRZEDSIĘBIORSTWO WAGAT Wielogórscy
KARES ŚWIĘTOCHOWSCY Sp. z o.o. - Katarzyna Świętochowska
PRZEDSIĘBIORSTO PROGUKCYJNO USŁUGOW ROLMLECZ- Witold Wycech
ZAKŁAD PRODUKCYJNO USŁUGOWY BAGIŃSKI - Jarosław Bagiński
SIGMA Grzegorz Maleszewski
WYDAWNICTWO PENELOPA Jerzy Moraś
SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W WĘGROWIE - Dyrektor Monika Demczuk
FIRMA NETEX Andrzej Podsusz
FABRYKA MEBLI FILIPEK Sp. z o.o. - Krzysztof Filipek
ZAKŁAD USŁUGOWO PRODUKCYJNY ELEKTROBUD Sp.j - Dariusz i Robert Frąckiewicz


Wybitny Sportowiec Rodem z Węgrowa

Mariusz Miechowicz – zgłoszony przez MKS CZARNI WĘGRÓW- wychowanek męskiej sekcji siatkarskiej  Czarni Węgrów. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w roku 1974 trafiając do grupy juniorów w klubie, która działała już od roku. Jego pierwszymi trenerami byli Zbigniew Piwoński, Andrzej Doktorski i Sławomir Wójcik. Druga połowa lat siedemdziesiątych była bardzo udana dla tej sekcji a Mariusz Miechowicz z roku na rok stawał się coraz ważniejszym ogniwem tej drużyny, gdzie przed rozwiązaniem ( rok 1982 – stan wojenny ) w ostatnich dwóch latach stał się jej liderem.  Po rozpoczęciu studiów w Warszawie, Mariusz trafia do II ligowego AZS  Politechnika, jednak długo tu nie zagościł i przeniósł się do drużyny Stali Stocznia Szczecin z którą w roku 1986 zdobył wicemistrzostwo Polski, a rok później stanął już na najwyższym stopniu podium. W roku 1988 wraca do Warszawy z zamiarem gry w Legii Warszawa, jednak jego plany zostały pokrzyżowane i ostatecznie ponownie występuje na parkietach II Ligi reprezentując barwy AZS Politechnika Warszawa. Po nieudanej próbie awansu do I Ligi z drużyną AZS Politechnika w roku 1991 przenosi się do Olsztyna gdzie kontynuuje swoją karierę w drużynie AZS Olsztyn, niestety po rocznych występach w tejże drużynie, Mariusz Miechowicz postanawia zakończyć swoją bogatą karierę.
Zasłużony dla Węgrowskiego Sportu

Henryk Giers – zgłoszony przez MKS CZARNI WĘGRÓW- były zawodnik drużyny seniorskiej w piłkę nożną, wieloletni trener pierwszego zespołu, który prowadził drużynę w rozgrywkach Międzywojewódzkich, jednak w mojej ocenie największe zasługi trzeba przypisać Henrykowi za pracę z dziećmi i młodzieżą.  Twórca UKS „1” Węgrów, gdzie wychował wielu fajnych chłopaków takich jak: Andrzej Witan, Rafał Komosa, Marcin Gryglas, Mikołaj Piotrowski, Sławomir Buga i wielu innych. Ze swoimi wychowankami skutecznie rywalizował na boiskach Mazowsza, gdzie takie ekipy jak Wisła Płock, Polonia Warszawa czy wiele innych musiały uznawać wyższość drużyny z Węgrowa. Organizator wielu obozów sportowych w Węgrowie jak i na terenie kraju, bardzo wielu turniejów czy to halowych czy też na otwartej przestrzeni. Jego kontakty z trenerami w całym kraju jak również i za granicą są nie zastąpione, to dzięki temu że Pan Henryk ma taką swoją pasję bardzo wiele dzieciaków mogło brać udział w turniejach we Francji, na Ukrainie, Litwie, Estonii czy Białorusi.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu