BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

Gala Sportu
Opublikowano: 27.04.2016, wyświetleń: 2782
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt

W dniu dzisiejszym, w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyła się doroczna, dziewiąta już Gala Sportu. Nominowani sportowcy zostali nagrodzeni w 5 kategoriach: „Najlepszy Sportowiec Roku 2015”, „Trener Roku 2015”, „Najciekawsza Impreza Sportowa w Węgrowie w Roku 2015”, „Sponsor Sportu Roku 2015”, a także „Wybitny Sportowiec Rodem z Węgrowa”.

Kapituła powołana przez Burmistrza Miasta Węgrowa wybrała laureatów sposród nominowanych zgłoszonych przez kluby sportowe i szkoły.

Na uroczystej Gali Sportu obecni byli przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz Miasta Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki, Wiceburmistrz Leszek Redosz, Wicestarosta Powiatu Węgrowskiego Halina Ulińska, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Paweł Marchela, Przewodniczący Rady Miejskiej Węgrowa Jacek Antoński i radni Rady Miejskiej Węgrowa, a także zaproszeni goście, a wśród nich: sportowcy, trenerzy, działacze, kibice, sympatycy sportu oraz przedstawiciele firm i przedsiębiorstw.

Oprawę artystyczną wydarzenia zapewnił zespół tańca nowoczesnego AVOCADO MOVE CENTER.


Poniżej przedstawiamy tegorocznych laureatów:

Najlepszy Sportowiec Roku 2015

Aleksandra Bałdyga
Karolina Siwińska
Maja Kalata
Anastazja Kubuj
Patrycja Pietrzak
Maria Soszyńska
Weronika Murawska

Wicemistrzynie Polski Federacji Word Artistic Dance Federation w Inowrocławiu w tańcu nowoczesnym. Mistrzynie Świata Federacji Word Artistic Dance Federation w Libercu w tańcu nowoczesnym.

Gabriela Olędzka

Wicemistrzyni Europy w biegu na 300 metrów, Mistrzyni Polski w Biegu na 300 metrów, I miejsce Europejskie Biegi Młodych Olimpijczyków.

Zuzanna Zabadała

Brązowa medalistka Mistrzostw Polski w biegu na 300 metrów

wyróżnieni:

Natalia Bielińska
Damian Kosiorek
Marianna Majewska
Cyprian Skórka
Marta Dopierała
Mateusz Steć
Mikołaj Sobotka

 

Trener Roku 2015

Marcin Tempczyk

Nauczyciel w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie, trener Gabrieli Olędzkiej - Wicemistrzyni Europy w biegu na 300 metrów, Mistrzyni Polski w biegu na 300 metrów, zwyciężczyni Europejskich Biegów Młodych Olimpijczyków oraz Zuzanny Zabadały – brązowej medalistki Mistrzostw Polski w biegu na 300 metrów. Opiekun i instruktor wicemistrzów Polski Federacji Word Artistic Dance Federation w Inowrocławiu w tańcu nowoczesnym oraz Mistrzów Świata Federacji Word Artistic Dance Federation w Libercu w tańcu nowoczesnym.

wyróżnieni:

Monika Turemka
Paweł Kuć

 

Najciekawsza Impreza Sportowa w Węgrowie w Roku 2015

Węgrowski Bieg Niepodległości

Impreza organizowana w ramach obchodów Święta Niepodległości 11 listopada. Ta forma świętowania promowała nie tylko ważne dla Polski święto, ale również zdrowy i aktywny tryb życia. Głównym organizatorem biegu było Gimnazjum im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie. Bieg z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Relacja z VIII Węgrowskiego Biegu Niepodległości

 

Sponsor Sportu Roku 2015

ADDIT Sp. z o.o.

Główny sponsor Akademii Czarnych. Addit Sp. z o.o. jest producentem kontraktowym, dostawcą procesów i systemów części z blach oraz produktów, modułów, systemów, aparatury i maszyn.

wyróżnieni:

Wydawnictwo "Penelopa" Sp. z o.o.
JARKOWSKI AGROHANDEL
PPHU TEKMAR
PWiK Sp. z o.o.
PHU TOPAZ
Hotel Restauracja Everest
Sokołów SA
PPHU Wagat Sp.j.
PHU Piotrowski-Dariusz Piotrowski
Rolmech Sp. z o.o
Artur Skrzypek
Sigma Hurtownia Materiałów Budowlanych

 

Wybitny Sportowiec Rodem z Węgrowa

Paweł Łoś

Paweł Łoś jako zawodnik klubu Sfinks Węgrów należał do Kadry Narodowej w latach 1996-2000. Paweł Łoś podczas swojej kariery zdobył Mistrzostwo Świata Light Contact w 1999 roku w Portugalii (Lizbona), ponadto był 13.krotnym medalistą Mistrzostw Polski w formułach Semi, Light Contact. W dniu 17 kwietnia 2004 r. Paweł Łoś zdobył stopień mistrzowski l DAN.

Imprezę patronatem medialnym objęło "Węgrowskie Bądźmy Razem".

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu