BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

Gala Sportu - nagrody rozdane!
Opublikowano: 17.04.2015, wyświetleń: 5559
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt

W piątek, 17 kwietnia w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyła się doroczna, ósma już Gala Sportu. Nominowani sportowcy zostali nagrodzeni w 7 kategoriach: „Najlepszy Sportowiec Roku 2014”, „Trener Roku 2014”, „Najlepsza Impreza Sportowa Roku 2014”, „Sponsor Sportu Roku 2014”, a także „Wybitny Sportowiec Rodem z Węgrowa”, „Zasłużony dla Węgrowskiego Sportu” oraz "Najpopularniejszy Sportowiec Roku 2014".

Spośród nominowanych przez kluby sportowe i szkoły kapituła powołana przez Burmistrza Miasta Węgrowa wybrała laureatów w poszczególnych kategoriach. Najpopularniejszego Sportowca Roku 2014 wybrali internauci w sondzie przygotowanej przez Głos Węgrowa.

Węgrowska gala była również okazją do spotkania władz samorządowych z lokalnymi środowiskami sportowymi. Był to również moment na złożenie gratulacji wyróżnionym osobom i drużynom, które w ubiegłym roku osiągnęły wybitne wyniki i sukcesy.

Na uroczystej Gali Sportu obecni byli przedstawiciele władz samorządowych z Burmistrzem Miasta Węgrowa Krzysztofem Wyszogrodzkim, wiceburmistrzem Leszkiem Redoszem, wicestarostą Powiatu Węgrowskiego Haliną Ulińską, wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Węgrowa Jackiem Antońskim i radnymi Rady Miejskiej Węgrowa, a także zaproszeni goście, a wśród nich: Dyrektor Siedleckiej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Dariusz Napiórkowski oraz sportowcy, trenerzy, działacze, kibice, sympatycy sportu oraz przedstawiciele firm i przedsiębiorstw.

Oprawę artystyczną wydarzenia zapewniła Formacja taneczno-akrobatyczna Avocado i Węgrowska Szkoła Musicalowa.

 

Zobacz fotoreportaż na Podlasie 24

 

Najlepsi z najlepszych 

 

Najlepszy Sportowiec Roku 2014

Julia Gadomska(Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Węgrowie)

Mistrzyni Europy w biegu na 600 m, mistrzyni Polski w wieloboju lekkoatletycznym, mistrzyni Polski w biegu na 600 m, wicemistrzyni Polski w sztafecie 7x800 m. Brązowa medalistka Mistrzostw Polski w sztafecie 4x100 m, brązowa medalistka Mistrzostw Polski w wieloboju drużynowym, mistrzyni Mazowsza w wieloboju lekkoatletycznym oraz mistrzyni Mazowsza w biegach przełajowych.

Agata Styś(Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Węgrowie)

Wicemistrzyni Polski w rzucie lekkoatletycznym, brązowa medalistka Mistrzostw Polski w wieloboju lekkoatletycznym, mistrzyni Mazowsza w wieloboju lekkoatletycznym, wicemistrzyni Mazowsza w piłce siatkowej dziewcząt. 

Piotr Górecki - (Węgrowski Klub Sportowy Sfinks)

Wicemistrz Mistrzostw Polski Semi Contact Kick Boxing

Wyróżnienia:
Aneta Świętoń 
Julita Szlendak 
Monika Mroczek 
Damian Kosiorek 
Jakub Górecki 
Emil Wojtyra 
Jakub Żurawicki 

Poznaj sylwetki wyróżnionych

  

Trener Roku 2014

Marcin Tempczyk 

Nauczyciel w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie –  trener Julii Gadomskiej, mistrzyni Europy w biegu na 600 m, mistrzyni Polski w wieloboju lekkoatletycznym i mistrzyni Polski w biegu na 600 m, Trener Agaty Styś - wicemistrzyni Polski w rzucie lekkoatletycznym. Trener finalistek mistrzostw Polski w biegu na 300 m. Anety Świętoń i Gabrieli Olędzkiej. Trener brązowych medalistek mistrzostw Polski w czwórboju lekkoatletycznym, trener brązowych medalistek mistrzostw Polski w sztafecie 4x100, trener wicemistrzyni Polski w sztafecie 7x800 m, trener złotych medalistek mistrzostw Mazowsza w czwórboju lekkoatletycznym i biegach przełajowych.

  

Wyróżnienia:


Henryk Giers

Trener, opiekun grupy w Akademii Piłkarskiej Czarnych Węgrów


Robert Kupisz

 Trener drużyny Sokołów S.A. Nike Węgrów 

 

Najciekawsza Impreza Sportowa w Węgrowie w Roku 2014

Fakro Nike Masters Cup - Powiatowo Miejski Klub Sportowy NIKE Węgrów

Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet, Węgrów - Łochów, 5-7 września 2014 r.

 

 

 

Sponsor Sportu Roku 2014

Sokołów S.A.

Główny sponsor drużyny siatkarek Sokołów S.A. Nike Węgrów

Wagat s.j. Wielogórscy

Sponsor drużyny siatkarek Sokołów S.A. Nike Węgrów 

 

Wyróżnienia:
Przedsiębiorstwo Rolmech Sp. z o.o
Firma EkoTeam Sp. z o.o.
Firma Bruk-Domino
Firma Addit Sp. z o.o.
Firma Gabra Okna i Drzwi
Salon Piękności Michell
Salon Meblowy Michał
Firma Handlowo-Usługowa Tadom
PWiK Sp. z o.o.
Firma Przewozowa BiK s.c.
Jan Matusik Kancelaria Biegłego Rewidenta w Węgrowie
Firma SIGMA
Firma MarGaz
Wydawnictwo „Penelopa”
PPHU  TEKMAR
Firma KARES Świętochowscy Sp.J.
Firma KOSTKAR
PHU TOPAZ
Hotel i Restauracja Everest
Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza w Warszawie
ZPU Bagiński
PPU Rolmlecz Spółka z o.o.

 

 

Wybitny Sportowiec Rodem z Węgrowa

Robert Siekaczyński 

Zgłoszony przez Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży w Węgrowie, jeden z najbardziej utalentowanych szachistów w historii Węgrowa i Okręgu Mazowieckiego. Trener i sędzia szachowy klasy I. Posiada tytuł Mistrza Krajowego w szachach, ranking - 2000. Wielokrotny reprezentant "Czarnych Węgrów" w turniejach regionalnych, makroregionalnych, jak i krajowych.

Największe i najważniejsze osiągnięcia to: II miejsce w Półfinale Juniorów do lat 14 – Rybnik 1989r., Zdobycie Mistrzostwa Polski do lat 14 – Toruń 1990., IX miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów do lat 14 - Fon du Lac (USA) lipiec 1990, medalista Drużynowych Mistrzostw Polski w Szachach - I liga juniorów.

 

Zasłużony dla Węgrowskiego Sportu

Tadeusz Zbrożek

Mistrz i wicemistrz Mazowsza w biegu na 100 i 400 metrów (jako uczeń liceum). Podczas studiów w Krakowie startował w I lidze lekkoatletyki w Cracovi. W roku 1969 zajął III miejsce na Mistrzostwach Polski w Katowicach w biegu na 400 metrów. W latach 1974-1980 grał w III lidze siatkówki Czarnych Węgrów – walczył o awans do II ligi. W latach 93-98 komentator spotkań siatkówki NIKE w II i I lidze, również członek zarządu klubu.

 


 Najpopularniejszy Sportowiec Roku 2014

wybrany przez internautów w ankiecie przygotowanej przez Głos Węgrowa i Okolic:

Jakub Żurawicki(PUKS „Fides” Węgrów)

Uczestnik Mistrzostw Europy, Polski i Mazowsza. Brał udział w wielu międzynarodowych turniejach w szachach szybkich i klasycznych. W 2014 roku wziął udział łącznie w 43 turniejach, aż 28 razy zajmował miejsce na podium. 

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu