BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

Międzynarodowy Dzień Seniora
Opublikowano: 01.10.2020, wyświetleń: 775
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

W dniu 1 października 2020 r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbył się Międzynarodowy Dzień Seniora zorganizowany przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów- Oddział w Węgrowie.

Wydarzenie prowadziła pani Elżbieta Świerczewska.

W holu ośrodka odbyła się wystawa prac artystycznych twórców ludowych i seniorów z Węgrowa. Oprawę artystyczną zapewniły dzieci z punktu przedszkolnego „Bajka” w Węgrowie oraz zespół „Senior z pasją”, który wykonał koncert pod tytułem „Wiązanka pieśni dla seniorów”. Ponadto odbyła się prelekcja o bezpieczeństwie wśród seniorów prowadzona przez przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie Monikę Księżopolską oraz wykład Małgorzaty Kupisz pn. „Ruch to zdrowie”. Kierownik Dziennego Domu „Senior+” Kinga Zdzieborska opowiedziała o funkcjonowania Domu oraz zachęcała do korzystania z oferty placówki.

Obecny na wydarzeniu Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela złożył wszystkim Seniorom najlepsze życzenia oraz pogratulował organizacji wydarzenia. Przewodnicząca Rady Miejskiej Węgrowa i jednocześnie Prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego Ziemi Węgrowskiej Zofia Paczóska podsumowała projekt edukacyjny pt. „Kuźnia Liderów Społecznych”. Życzenia również przekazali Poseł na Sejm RP Maciej Górski, Starosta Powiatu Węgrowskiego Ewa Besztak, Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Redosz, w imieniu Senator Marii Koc – Dyrektor Biura Michał Piotrowski, w imieniu posła do Parlamentu Europejskiego Adama Bielana – Rafał Brzezik oraz Radny Rady Miejskiej Węgrowa Maciej Robak.

W imieniu Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Węgrowie za wsparcie organizacji wydarzenia podziękowała pani Ryszarda Danuta Ufnal.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu