BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

OTWARTY MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY WĘGRÓW 2019
Opublikowano: 10.12.2019, wyświetleń: 969
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt

W dniach 7-8. grudnia 2019 roku w Węgrowskim Ośrodku Kultury na sali konferencyjnej odbył się Otwarty Mikołajkowy Turniej Szachowy Węgrów 2019 organizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży pod kierunkiem Henryka Giersa i Wiesława Krzanowskiego, prezesów Stowarzyszenia. Rozgrywki zostały współfinansowane przez Miasto Węgrów i Miejską Komisję ds. Profilaktyki i Resocjalizacji oraz Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta Węgrowa. Sponsorami turnieju byli: Marek Boczkowski, właściciel PPHU   „TEKMAR” ul. Orzeszowska 21, 07-106 Miedzna, Adam i Przemysław Tokarscy Usługi Techniczno - Handlowe „TASTA” ul. Poniatowskiego 29, 08-110 Siedlce oraz Tomasz  Sulich – Agencja Ubezpieczeniowa  „TOMEK”  ul. Gdańska 9, 07-100 Węgrów. Partie rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund na kategorie II, III, IV, V. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał prezes Stowarzyszenia, Henryk Giers. Podziękował wszystkim szachistom za przybycie, życzył sukcesów w grze oraz przedstawił sędzię głównego turnieju, Wiesława Krzanowskiego, który przypomniał o obowiązujących zasadach PZSzach, poinformował o poczęstunku, jaki czekał na zawodników oraz ich opiekunów po zakończeniu partii, a następnie oficjalnie rozpoczął pierwszą rundę. 

Podczas trwania turnieju do dyspozycji wszystkich gości był darmowy bufet przygotowany przez organizatora. Rodzice dzieci należących do Stowarzyszenia dokładali wszelkich starań, aby niktw rozgrywkach nie brał udziału głodny. Można było poczęstować się pysznymi kanapkami, ciastami, ciastkami, owocami, a także napojami jak kawa, herbata czy soki.

Na zakończenie turnieju szachiści otrzymali puchary, statuetki oraz dyplomy. Można było dostać również wysokiej jakości sprzęt szachowy, komputerowe programy szachowe, czasopisma i literaturę szachową, a także gadżety sponsorowane przez Urząd Miasta Węgrowa, jak notatniki czy powerbanki. Nagrody wręczyli prezesi Stowarzyszenia, Henryk Giers i Wiesław Krzanowski. Klasyfikacja zawodników odbyła się w kilku kategoriach: kobiety, seniorzy, juniorzy młodsi i najmłodsi zawodnicy. W wyniku eliminacji wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Seniorzy:

1. Michał Kosiorek (MUKS Fidei WĘGRÓW)

2. Jakub Żurawicki (I LO Węgrów)

3. Patryk Krawczak (UKS TSz Zieloni Zielonka)

Juniorzy młodsi

1. Przemysław Sekuła (MUKS Fidei WĘGRÓW)

2. Marcin Boczkowski (SRSDiM)

3. Maciej Boczkowski (SRSDiM)

Kobiety:

1. Oliwia Zioło (UKS TSz Zieloni Zielonka)

2. Aleksandra Żurawicka (SP 2 Węgrów)

3. Marta Jaczewska (SRSDiM)

Najmłodsi zawodnicy:

1. Tymon Choromański (SRSDiM) (6 lat)

2. Oliwia Wyszyńska (SRSDiM) (5 lat)

Normę na III kategorię szachową spełnił Wojciech Górczyński z I LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach. Podczas zawodów panowała rodzinna i ciepła atmosfera. Wydarzenie było kolejną szansą na rozwijanie taktycznych i strategicznych umiejętności szachowych czy na szukanie kreatywnych rozwiązań na szachownicy. Był to ciekawie spędzony czas – w gronie sympatyków królewskiej gry oraz wspierających rodziców i opiekunów, którzy czekali na sukcesy swoich podopiecznych.  Każdy z przybyłych Gości zarówno z Węgrowa, jak i z innych miejscowości był mile widziany. Impreza zdecydowanie może zostać uznana za udaną.

Przygotowała: Marta Jaczewska

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu