BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

MAZOWIECKA SPARTAKIADA SPORTOWA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH TURNIEJ WARCABOWY WĘGRÓW 2019
Opublikowano: 21.10.2019, wyświetleń: 1154
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgrowie odbył się turniej warcabowy w ramach Mazowieckiej Spartakiady Sportowej Osób Niepełnosprawnych Węgrów 2019. W zawodach uczestniczyły 23 osoby z placówek oświatowych naszego województwa. Rywalizacja odbywała się szwajcarskim na dystansie 9 rund. Czas gry wynosił 10 minut dla każdego zawodnika.

W imprezie obowiązywały przepisy Polskiego Związku Warcabowego. Po zaciętej rywalizacji najlepszą zawodniczą okazała się Mariola Turemka z Węgrowa. Triumfatorka otrzymała złoty medal oraz nagrodę w postaci profesjonalnej piłki siatkowej. Drugie miejsce zajęła jej szkolna koleżanka, Natalia Śliwińska (srebrny medal i także piłka do siatkówki), na najniższym stopniu podium znalazła się Ewelina Rosłon ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Jawor” z Jaworka. Warcabistka ta została nagrodzona medalem brązowym i kompletem do badmintona.                                         

W kategorii chłopców sprawa zwycięstwa w turnieju ważyła się do ostatniej chwili. Ostatecznie najlepszy okazał się Artur Drębkowski ze Starego Lubiejewa, który zgromadził 8 punktów i w nagrodę otrzymał złoty medal oraz piłkę nożną znanej na całym świecie marki. Warcabista ten wyprzedził Marcina Widomskiego (7 pkt) z Makowa Mazowieckiego, wyjeżdżającego z Węgrowa ze srebrnym medalem i futbolówką firmy Adidas. Trzecie miejsce zajął reprezentant gospodarzy, Adrian Sokulski (7 pkt), który oprócz brązowego medalu odebrał 2 rakietki do tenisa stołowego.

Klasyfikacja drużynowa przedstawia się następująco:

1)      Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Makowie Mazowieckim – 17,5 pkt

2)      Zespół Szkół Specjalnych Stare Lubiejewo – 16,5 pkt

3)      Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Węgrów – 16,5 pkt

4)      Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Autystycznym „SPONiA” Węgrów – 14 pkt

5)      Zespół Szkół Specjalnych Ignaców k. Mińska Mazowieckiego – 9 pkt

6)      „SPONiA” II Węgrów – 8,5 pkt

7)      Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Jawor” Jaworek – 8,5 pkt

Wszystkie zespoły otrzymały puchary, a pozostali uczestnicy także pamiątkowe medale. Organizatorzy przygotowali dla sportowców i opiekunów napoje, kawę, herbatę, ciasto, kanapki i pączki, natomiast po zakończonym turnieju wszyscy zjedli smaczny obiad. Sędzią głównym turnieju był Adrian Jaczewski z Węgrowa. Impreza mogła odbyć się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Starostwa Powiatowego w Węgrowie i Miasta Węgrów.

Przygotował:  Henryk Giers

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu