BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

Dzień Polskiej Niezapominajki
Opublikowano: 15.05.2017, wyświetleń: 1351
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

11 maja 2017 r. Burmistrz Miasta Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki uczestniczył w obchodach Dnia Polskiej Niezapominajki, które odbyły się w Przedszkolu Nr 1 im. Czesława Janczarskiego.

Wszystkich gości powitała dyrektor przedszkola Jolanta Piotrowska i zaprosiła do obejrzenia przedstawienia. Wychowankowie przedszkola w sztuce pt. „Jak miś Bąbelek o las dbał i wszystkie odpady segregował” przypominali jak ważna jest troska o przyrodę i otaczający nas świat. Dzieci, wcielając się w biedronki, pszczółki, drzewa i kwiaty, dawały popisy taneczne na leśnej polanie przed jaskinią misia Bąbelka.

Dzień Polskiej Niezapominajki był jednocześnie zwieńczeniem autorskiego programu ekologicznego pn. „Przyjaciel Przyrody - To Ja!” wdrażanego przez nauczycielkę przedszkola Dorotę Bałdygę. W działania na rzecz przyrody włączyły się dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Brały udział w uroczystościach, konkursach, akcjach ekologicznych. Wykonywały zadania i zdobywały sprawności. Ich prace eksponowane były w przedszkolu oraz w Węgrowskim Ośrodku Kultury, powstawały z nich albumy i atlasy przyrodnicze. Dzieci odbywały patrole ekologiczne i uczestniczyły w eko-zabawach. Wszystko w myśl zasady „Aby zadbać trzeba pokochać, aby pokochać trzeba poznać”.

Przedstawienie obejrzeli zaproszeni goście, sponsorzy oraz osoby wspierające realizację programu, m.in. Dyrektor PWiK Jacek Stosio,  Dyrektor PGK Edwin Salamon, przedstawiciel nadleśnictwa Łochów Michał Stelmasiewicz i Dyrektor Węgrowskiego Ośrodka Kultury Katarzyna Zabadała.

Na zakończenie Burmistrz pogratulował dzieciom wspaniałego  występu, profesjonalnej gry aktorskiej oraz wyraził radość, że dzieci dbają o środowisko, znają zasady segregacji odpadów oraz wręczył upominki. Dzieci otrzymały również odznaki i dyplomy, a zaproszeni goście znaczek Przyjaciela Przyrody oraz niezapominajki - symbol Dnia Polskiej Niezapominajki, które mają chronić od zapomnienia przyrodę, lokalne tradycje oraz zachęcać do pamiętania o bliskich i do wrażliwości na drugiego człowieka potrzebującego pomocy.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu