BIP
epuap.png_d16aa17721da1650bd770811977dc138
fb.png_350bb9b4492e3f107519917dbd199e19
PL EN
herb.png_f36a4d9ef7fe6dc9de62dac722db85d5

aktualnosci

Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła na terenie Miasta Węgrowa
Opublikowano: 29.10.2020, wyświetleń: 744
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

Drodzy Mieszkańcy,

Samorząd Województwa Mazowieckiego nałożył na wszystkie miasta i gminy z obszaru województwa obowiązek przeprowadzenia inwentaryzacji źródeł niskiej emisji. Nasze miasto aktywnie realizuje szereg działań na rzecz poprawy jakości powietrza w regionie, a jednym z nich jest uzyskane wsparcie samorządowe na realizację wyżej wymienionego zadania.

Inwentaryzacja, czyli badanie ankietowe będzie wykonywana przez ankieterów posiadających upoważnienie burmistrza oraz stosowny identyfikator. Prosimy o aktywne wsparcie poprzez udzielenie informacji na temat źródeł ogrzewania w gospodarstwach domowych. Ankieterzy będą przychodzić do domów bezpośrednio, jak i będą kontaktować się telefonicznie. Będą zadawać pytania odnoszące się do rodzaju pieca, którym ogrzewany jest dom, ilości zużywanego paliwa, planów związanych z modernizacją ogrzewania oraz kilka innych kwestii.

Wszystkie działania realizowane są w celu poprawy jakości powietrza w dłuższej perspektywie czasowej. Inwentaryzacja to pierwszy etap, którego głównym celem jest poznanie skali niskiej emisji na terenie wszystkich miast i gmin w województwie – w tym naszym. Bardzo ważne jest podawanie rzetelnych informacji. Nie wiążą się z tym żadne konsekwencje. Nie odmawiajcie również udziału w prowadzonej ankietyzacji, ponieważ wówczas Państwa dom zostanie zaklasyfikowany do najniższej kategorii.

Jeżeli obawiacie się Państwo bezpośredniego kontaktu z ankieterem, kwestionariusz można wypełnić samodzielnie. Jest on dostępny w urzędzie miasta. Przy głównym wejściu do budynku znajduje się ekspozytor z plakatem zatytułowany „Inwentaryzacja Źródeł Ogrzewania”. Kwestionariusz można pobrać samodzielnie, wypełnić a następnie wrzucić do urny. Informacji można udzielić również telefonicznie pod numerem 22 230 21 07. Zachęcamy przede wszystkim do wypełnienia formularza w Internecie. W tym celu utworzona została specjalna strona www.zrodlaciepla.wegrow.com.pl – gdzie możliwe będzie wypełnienie formularza online - formularz online

Niezależnie od wybrania metody, bardzo ważne jest udzielenie wszelkich wymaganych informacji. Ankieterzy zapukają do wszystkich drzwi. W przypadku nieobecności w domu otrzymacie Państwo notatkę z prośbą o telefoniczny kontakt zwrotny. Czyste powietrze to nasze wspólne dobro. Zadbajmy o nie razem. 

Zadanie pn. „Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła na terenie Miasta Węgrowa” realizowana jest  przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020”.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
Szukaj w Portalu
ustaw opcje
Pogoda Węgrów z serwisu